среда, 24 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Немири во ДУИ, се судрија Хазби Лика и Бујар Османи

Партиски извори за „Газета Лајм“ велат дека во ДУИ има големи немири и расправии.

Според овие извори кои сакаат да останат анонимни, судирот се случил меѓу вицепремиерите Хазби Лика и Бујар Османи.

Причина за оваа расправија, се вели дека се неуспешните политики на Османи во областа на евроинтеграциите и неговата тенденција овој неуспех да го покрие мешајќи се во други области кои не се во негова надлежност, нешто што му сметало на Хазби Лика.

Овие информации официјално не се потврдени од ДУИ, а изворите не откриваат која страна во оваа „расправија“ ја зазеде претседателот на партијата, Али Ахмети.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top