недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 70 ново

Вечерва голем пожар во Тафталиџе (фото)

Вечерва во скопската населба Тафталиџе 1 во близина на гимназијата Ѓорѓи Димитров избил голем пожар. Според очевидци, се работи за пожар на куќа.

Екипи на ПП бригада се обидуваат да го локализираат, пренесува 1ТВ, а воедно и фотографиите се преземени од таму.

Во населбата се гради многу, па засега не е утврдено од што настанал пожарот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top