понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Сопругот на Пенезиќ го искрши телевизорот! (ФОТО)

Од изгубеното финале од Ѓер нервоза имаше во недоглед, скрши многу срца, но и еден телевизор.

Не знаеме дали е единствен, но сигурно знаеме дека настрада приемникот на кој финалето го гледаше Матија Кобетиќ, голманот на македонскиот фудбалски прволигаш Ренова, кој е сопруг на Андреа Пенезиќ.

„ЕХФ, ве молам да ми пратите нов телевизор“, напиша Кобетиќ, чија реакција потполно ја разбираме…

sport1.mk

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top