недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 70 ново

„Врвно“ сообраќајно решение на новиот булевар во Пинтија (фото)

Атобуска постојка поставена на велосипеднска патека, на која има обележеано и летни за пешачки премин… Навистина не е потребен дополнителен коментар за ова решение на новиот булевар кој минува во населба Пинтија во општина Кисела Вода.

И граѓаните на социјалните мрежи имаа логична реакција на ова „решение“, па дел од нив прашаа дали станува збор за фото-монтажа.

 

(фото: ФБ група – Дупки)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top