петок, 20 јули 2018 | Вести денес: 112 ново

Пожарникарите се уште гаснат во „Макстил“ 

Пожарникарски екипи сѐ уште го гаснат пожарот во фабриката „Макстил“, кој избил доцна синоќа, откако се запалил стар железен отпад. Според извори од командата на Противпожарната бригада во Скопје, пријавата за пожарот ја добиле синоќа околу 23.30 часот. На теренот затекнале запалено суровинско отпадно железо, кое вработените го подготвувале да го стават во печките на топење.

извор: Алстат – М

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top