вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 33 ново

На Серена Вилијамс и годи одморот, нема да игра во Рим

Американската тенисерка Серена Вилијамс соопшти дека нема да настапи на турнирот во Рим, кој ќе се игра од следната седмица.

Вилијамс, која беше на породилно отсуство од јануари 2017 година, се врати на терен оваа година и досега настапи во Мајами и во Индијан Велс.

Американката турнирот во Рим го има освоено четири пати.

Претходно Серена се повлече и од Мастерсот во Мадрид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top