вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 88 ново

Овој човек сака да го убие Александар Вучиќ!

Иван Максимовиќ(41)од Косовска Митровица, порано апсен, бидејќи штител Албанци од приведување, пред два дена објави текст во кој пишува дека за претседателот на Србија Александар Вучиќ, „куршумот е единствено решение“, пишува српски Телеграф. Ова според безбедносните служби е директна закана за животот на Вучиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top