вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 33 ново

Бојан ги имитира сите акценти и јазици од СФРЈ (ВИДЕО)

Бојан Шкробиќ стана Јутјуб сензација откако објавил видео во кое зборува девет странски јазици кои ги научил играјќи игри на интернет и преку курс на Јутјуб.

Локалните радиостаници во Србија се заинтересирале за момчето кое има прерфектен изговор на девет јазици, но Бојан им покажал уште една умешност – совршено ги имитира сите нагласоци и јазици од поранешна Југлаславија.

Бојан за Индекс.хр вели дека ги научил од телевизија и од луѓе кои ги познава од различни делови на југославија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top