вторник, 21 август 2018 | Вести денес: 65 ново

Венчаницата во која Меган Маркл ќе го каже судбоносното „ДА“ (Фото)

Меган Маркл ќе има рачно изработена креација во која пред 600 гости ќе се прошета до олтарот во капелата на Сент Џорџ, и пред милиони гледачи пред тв екраните, како и на приемот што ќе следува потоа во Виндзорската палата.

Изворот открива дека венчаницата ќе чини околу 100.000 фунти. Звучни многу, но ова е венчавката на годината, а за изработка на оваа венчаница ќе биде потребно да се потрошат многу часови, затоа што се се прави рачно. Цената на венчаницата на Кејт Мидлтон чинеше 150.000 фунти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top