среда, 24 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Сефер Цановски во Турција се ожени по втор пат (фото)

Сопственикот на ФОН, Сефер Цановски се ожени по вторпат. Свадбената веселба е во Истанбул, Турција од каде што е невестата Сезен Баш.

Сефер пред една година се развел со Лејла Рамковска, ќерка на Велија Рамковски со кој беше во брак 10 години и имаат две деца.

Новата сопруга Сезен Баш е Германка со турско потекло.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top