вторник, 21 август 2018 | Вести денес: 65 ново

Бајка: За венчавката на ангелот на Викторија Сикрет, зборува целиот свет! (фото)

Познатиот австралиски модел од семејството на Викторија Сикрет пред неколку дена заплови во брачните води, а сега официјалните фотографии на оваа прекрасна, речиси магична свадба конечно се објавуваат во јавноста. 27-годишната Шанина Шаик се омажи со долгогодишното момче, DJ Ruckus на Бахамите, што е веќе доволна информација што зборува дека оваа свадба навистина изгледаше како бајка.

женскимагазин.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top