вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 42 ново

Наум Стоилковски и Димче Арсовски – нови портпароли на ВМРО-ДПМНЕ

Новинарот Наум Стоилковски е еден од двајцата нови портпароли на ВМРО-ДПМНЕ, заедно со Димче Арсовски, соопшти партијата. Тие биле именувани на вчерашниот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Стоилковски беше новинар во неделниот весник „Република“ и „ТВ Нова“. Зад себе има долгогодишно работно искуство во Македонкото радио и во МТВ, како новинар и водител.

Арсовски, пак, изминатата година одржува серија прес-конференции во партиското седиште. Тој до неодамна беше и потпретседател на подмладокот на партијата.

Иво Котевски останува директор на Центарот за комункации на ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top