петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 56 ново

Делови од Волково и Морани утре без струја

Во периодот од 10 до 11:30 часот утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од викендиците во село Морани, општина Студеничани.

Од 9 до 11 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата „24“ во село Волково, општина Ѓорче Петров.

Како што информира општина РЦУК-Скопје, прекините се поради инвестиции во електросистемот. м

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top