понеделник, 20 август 2018 | Вести денес: 68 ново

Дознајте кои се најдетинестите хороскопски знаци

Постои ли нешто поубаво од возрасни луѓе кои успеале да го задржат детето во себе?! Детинестите луѓе зрачат, насмеани се, будалести и бескрајно симпатични. Но доколку некој е детинест во секоја ситуација од животот, може да дојде до проблеми, особено ако се обидувате да разговарате со него. Овие хороскопски знаци се детинести во секој поглед…

Овен
Одговорноста и зрелоста се непознати поими за Овенот. Овните го сакаат животот и се ентузијастични во секој поглед. Покрај сите овие позитивни страни на нивната детинеста природа, тука се и себичноста и брзоплето.

Близнаци
Понекогаш неодговорни, пречесто неодлучни. Доцнат, а не им е јасно зошто се лути тој што ги чекал. Кога ќе ги заинтересира нешто, сè останато тргаат на страна, па затоа не е ни чудо што сите работи ги завршуваат половично. Многу брзо им здосадуваат работите, па затоа трагаат по нови возбудливи искуства.

Скорпија
Скорпиите се исклучително зрели и разумни, додека сè е по нивно. Штом нешто тргне спротивно од нивната замисла, нивното расположение и однесување драстично се менуваат. Стануваат намуртени, како мали деца на кои им ја одзеле играчката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top