вторник, 21 август 2018 | Вести денес: 65 ново

Вознемирувачка глетка синоќа на Партизанска: Седел на клупа на автобуска постојка и се самозадоволувал

Во Полициската станица Карпош, вчера во 22,30 часот, Ј.Т. (25) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 20,45 часот на булеварот „Партизански одреди“ забележала непознато лице со спуштени панталони како се самозадоволува пред присутните граѓани.

Во еден момент лицето седнало на клупа на автобуска постојка и ги вознемирило присутните.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top