понеделник, 20 август 2018 | Вести денес: 68 ново

Рацете го издадоа: Насилникот Лазукиќ во суд дошол испотен и во премала кошула, а неговите прсти кажаа се!

Лука Лазукиќ вчера во Првиот основен суд на сослушувањето по повод обвинувањето дека ја претепал сопругата, се појави речиси непрепознатлив. Тој целосно ја избричил брадата и се исшишал, поради што могумина не го препознаа.

Лазукиќ во судницата се препотувал пред обвинителот, а покрај промена на имиџот, вниманието го привлекла кошулата која била премала, но и неговите раце.

Имено тој веќе расчистил со бракот со Наташа, бидејќи на неговите раце ја немаше бурмата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top