петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Лука се препотувал во суд: Насилникот тврдел дека е жртва, Наташа премалена 4 часа давала изјава!

Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ, како и дадилката која работи кај Наташа денеска во обвинителството давале исказ околу настанот кој се случи пред повеќе од една недела, кога Наташа беше претепана.

Лука цели два часа давал исказ, при што уште на почетокот изјавил дека не е виновен, нагласувајќи дека таа него го нападнала.

Наташа пак скоро четири часа давала исказ пред обвинителот во Првото јавно обвинителство. Прво исказ давала Наташа, а потоа и дадилката. Пејачката со адвокатите изглегла од зградата, била исцрпена и не давала изјави.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top