петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 73 ново

Беше ведра и насмеана – свршеникот на бремената припадничка на војската не може да се соземе

-Отидов на работа синоќа. Се беше добро кога појдов. Да имаше нешто, ќе забележев. Беше ведра, насмеана, како и секогаш. Кога се вратив, имав што да видам, вели К.М., свршеник на припадничката на војската на Србија, Б.М. (24), која утрово се самоуби со неговиот пиштол.

И соседите го велат истото – била секогаш ведра и насмеана.

Б.М. била бремена во петти месец, а свадбата им била закажана за сабота.

Требало да се омажи во сабота: Припадничка на војската се убила во петтиот месец на бременоста!

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top