среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 90 ново

Апсењето на манијакот од Торонто (ВИДЕО)

Полицијата не објави никакви информации или пак лични податоци за лицето кое изврши напад во Торонто. Засега не се знае ниту мотивот на возачот на комбито кое се заби во пешаци на тротоар и повреди осум од десет. Сепак, на социјалните мрежи се жири снимка од приведувањето на напаѓачот.

Торонто: Бело комби влета во пешаци – има повредени (ВИДЕО)

Бело комби влета во група од десет луѓе, а повреди осум, во Торонто, јавува локалната полиција. Инцидентот се случил на улицата „Јанг“, во близина на авенијата Финч.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top