вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 37 ново

Нешто чудно во морето кај Истра (ФОТО)

Змија во море многу ретко се среќава, а рибарот Зоран Паулетиќ имал чест да сними една како плива во морето од Лошињ кон Истра. Зоран не препознал за кој вид змија се работи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top