вторник, 21 август 2018 | Вести денес: 65 ново

Британија го виде новиот принц (ФОТО)

Кејт Мидлтон денеска се породи со машко дете, нејзино трето дете со принцот Вилијам.

Двајцата, пред неколку минути излегоа пред болницата „Света Мери“, и на светот му го покажаа новиот престолонаследник.

Војвотката Кејт (36) се породи на британскиот национален празник, денот на Свети Ѓорѓи. Таткото Вилијам (35) присуствувал при породувањето, информираше кралското семејство.

На улиците на Лондон владее славеничка атмосфера, а граѓаните се собираат да и го честитаат третото дете на војвотката. Кејт и Вилијам веќе имаат син, Џорџ, и ќерка Шарлот.

Новороденото бебе сега е петто во линијата за наследување на британскиот престол, по својот дедо Чарлс, таткото Вилијам, братчето и сестричката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top