среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 57 ново

Сакале вие или не, Кејџ си заминува

Актерот Николас Кејџ веќе некое време најавува дека планира да се повлече од актерството и да замине зад камерите. Тој вели дека не планира да го напушти светот на филмот, но дека глумата ќе ја стави во втор план и ќе се посвети на режисерскиот повик.
Сега сум глумец, но ќе продолжам да работам уште 3-4 години како актер, а тоа ќе се фокусирам на режија, изјави Кејџ за медиумите.
Неговите фанови се единствени дека не можат да замислат да не го гледаат на платното и не се воодушевени од одлуката и изборот на омилениот актер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top