понеделник, 20 август 2018 | Вести денес: 1 ново

Болката на Серено посилна од најтврдото срце – белиот коњ го испрати газдата (ВИДЕО)

За време на својот живот Вангер Фигуиредо Де Лима и неговиот сакан коњ Серено биле неразделни. За жал, нивното пријателство завршило кобно.

Лима имал сообраќајна несреќа и на 34-годишна возраст се разделил од животот. Но и од својот сакан коњ.

А тогаш одлучиле да го доведат коњот до ковчегот за време на поворката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top