среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 89 ново

Како ќе се вика новиот принц?

Откако војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон го роди своето трето дете, а втор син, сега продолжуваат шпекулациите како ќе се вика новиот принц на Велика Британија.

Артур, Алберт и Филип беа меѓу фаворитите за име, ако бебето е машко.

За првите две деца, Кејт и Вилијам одбраа традиционални имиња, Џорџ и Шарлот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top