петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 48 ново

Катица Јанева влегува во Собрание

Пред собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците утре на дневен ред треба да се најде петтиот шестмесечен Извештај за работата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

На седницата на собраниската комисија се очекува извештајот да го презентира специјалната обвинителка Катица Јанева.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top