петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 75 ново

Избегната трагедија во шпанското дерби: Американецот се сруши на теренот, па итно е префлен во болница (ВИДЕО)

Дерби дуелот во шпанската лига помеѓу Валенсија и Уницај, остана во втор план, со оглед на се што се случи во финишот на мечот.

Американскиот кошаркар, Џеф Брукс падна на паркетот на минута и половина до крајот и итно е префрлен во болница.

На несреќниот кошаркар на Уноцај на паркетот му беше пружена прва помош. За среќа, беше свесен, а префлрен е во болница за да спречи трагедија.

Навистина ова е дел од оние сцени кои никако не сакаме да ги видиме на спортските терени, но се почесто се случуваат за жал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top