петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 79 ново

Македа ја замолкна Шпаркасе арена (ВИДЕО)

Вардар со позитива од еден гол 29:28 се враќа од гостувањето кај Кил во рамките на првиот четвртфинален меч во Лигата на шампионите. Херој на мечот е Хорхе Македа, кој во последните секунди од мечот го постигна победничкиот гол.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top