петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

За седум дена 5 килограми помалку со помош на банана и млака вода

Доколку сакате да ја пробате оваа диета, најважно е бананите да ги конзумирате со млака вода.

Ова комбинација го забрзува метаболизмот.
За појадок се јадат две банани и се пијат две чаши млака вода, повеќе топла, од што ладна.
Другите оброци се по ваша желба, само е важно да не вечерате после 18 часот и помеѓу оброците да изедете една банана и да испиете една чаша млака вода.
Пожелно би било да ги исклучите и замените благите и грицките со млака вода и да пиете е најмалку две литра вода дневно

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top