среда, 15 август 2018 | Вести денес: 34 ново

Мажот роден во овој знак е идеален за долга врска и брак

Мажот кој е роден во овој хороскопски знак мечтае за долга, трајна и сентиментална врска. Тој чувствува потреба во неговиот љубовен живот секогаш да владее хармонија.

Тој несака расправии. Во состојба е сомнежот да го носи длабоко во себе со денови, само за да го зачува мирот во куќата.

До жените тој не доаѓа лесно, но затоа и не ја губи.

Таа покрај него се чувствува сигурно и заштитено и скоро никогаш не посакува друг маж.

Тоа е мажот кој е роден во знакот на Јарец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top