понеделник, 20 август 2018 | Вести денес: 1 ново

Тело на жена во фаза на распаѓање пронајдено вчера кај „Св. Наум“ во Охрид

Вчера околу 08.50 часот, жител на населба Рача во СВР Охрид пријавил дека на брегот од езерото во близина на комплекс „Св. Наум“, пронашол тело на жена во фаза на распаѓање.

Извршен е увид на местото на настанот, по наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

(фото – илустрација)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top