понеделник, 20 август 2018 | Вести денес: 1 ново

Моника повторно пуши марихуана: Дома дозволено е? (видео)

Моника Ристеска, која неделава беше приведена бидејќи на јавно место пушеше марихуана, а потоа за кратко пуштена, повторно објави видео како пуши „џоинт“, ововј пат во нејзиниот дом

Таа во видеото објавено на нејзиниот фејсбук ­профил прашува дали пушењето марихуана е дозволено дома и сосава дека според неа е богохулие да се
забрани оваа лековита билка.

– Пред секоја употреба медицинска, рекреативната употреба е превентивна, вели Моника во краткото видео.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top