вторник, 21 август 2018 | Вести денес: 65 ново

Сопиште два дена без бода поради чистење и хлорирање на резервоарот Добри Дол

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 23.04.2018 год. и 24.04.2018 год. (понеделник и вторник), заради чистење и хлорирање на резервоарот Добри Дол, од 09:00 часот до завршување на работите, можно е да има мал прекин во водоснабдувањето на корисниците од с. Добри Дол, општина Сопиште.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top