петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 78 ново

Еден од најсовремените автопати во овој дел на Европа, проект на ВМРО-ДПМНЕ

Од овој понеделник се очекува автопатот Демир Капија – Смоквица конечно да биде пуштен во употреба, откако пред неколку години ВМРО-ДПМНЕ ја започна изградбата на истиот. Автопатот е еден од најсовремените во овој дел на Европа, има неколку тунели и мостови, најсовремена сигнализација. Автопатот го градеше компанијата „Актор“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top