вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 33 ново

Сите од срце за Мила: Да му помогнеме на 15-месечното девојче од Македонија кое мора да се оперира во Кина

Малата Мила Димоска од Охрид боледува од ретка болест – дистрофија на мозокот, а единствена шанса за подобрување на состојбата има доколку се оперира во специјализирана клиника во Кина, чии доктори поради сериозноста на состојбата закажаа итна операција во мај за малата Мила.

Поради огромните трошоци за операцијата и постопреативните третмани, родителите на Мила апелираат до сите хумани луѓе да им помогнат со донации во рамките на сопствените можности, со што ќе помогнат овој млад живот да добие шанса за подобро и весело детство.

ТЕЛЕФОНИ ЗА ДОНАЦИИ
VIP 143 461
TELEKOM 070 143 153

ДОНАЦИСКА СМЕТКА
МИЛА ДИМОСКА
530500021204351
OHRIDSKA BANKA

ЗА ДОНАЦИИ ОД СТРАНСТВО
MILA DIMOSKA
str.Bogomilska 53, 6000 Ohrid, Macedonia
OHRIDSKA BANKA A.D. Skopje
IBAN CODE: MK07530280005506949
SWIFT: OHRIDMK22

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top