вторник, 21 август 2018 | Вести денес: 65 ново

Сообраќајка пред Собранието на Македонија

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва во центарот на Скопје, токму пред зградата на Собранието на Република Македонија.

Еден од автомобилите е доста оштетен, но засега нема инфорамции за повредени лица.

Полицијата излезе на лице место и врши увид.

ФОТО ФАКТОР

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top