среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 88 ново

Шведскиот диџеј Авичи пронајден мртов во Оман

Музичкиот продуцент и диџеј Тим Берглинг, познат како Диџеј Авичи (28) бил пронајден мртов во Оман, објави неговиот издавач.

Семејството е потресено и сака да им се почитува приватноста.

Шведската музичка ѕвезда имаше неколку хитови кои се искачија високо на ранг-листите, а има соработки и со изведувачи како Мадона и Колдплеј.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top