среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 84 ново

Инцидент во сендвичарница во Карпош: Скопјанец не им давал на вработените да завторат додека не му направат сендвич

Гладен скопјанец не им дозволил на вработените од позната сендвичарница да го затворат локалот по што тие морале да повикаат обезбедување. Инцидентот се случил во вторникот на полноќ кога по завршувањето на работното време, вработените од локалот кој се наоѓа во Карпош се нашле во ситуација кога лицето им побарало да го услужат.

Тој застанал пред локалот и не им дозволувал да си заминат додека не му приготват сендвич. Поради дрското однесување вработените биле приморани да повикаат обезбедување, по што лицето си заминало.

(фото – илустрација)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top