петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 74 ново

Земјотрес во Канада, почуствуван и во Детроит

Земјотрес со интензитет од 3,6 степени по Рихтеровата скала го погоди јужниот дел на Канада, а бил почуствуван и во Детроит, соопшти американскиот Геолошки институт.

Земјотресот е регистриран во близина на Амерсбург, во покраината Онтарио, град со околу 21 илјада жители.

Засега нема податоци за евентуална материјална штета.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top