понеделник, 20 август 2018 | Вести денес: 68 ново

Пристојно ли дојде Рама во Скопје? (ФОТО)

Сосема спротивно од функцијата што ја извршува и крајно несериозно Еди Рама го привлече вниманието на јавноста по непочитувањето на стригите дипломатски протоколи на облекување кога на официјални средби на високо ниво се појавуваше во тренирки и патики. Така, при секое негово појавување на големи политички случувања јавноста ја интересира што избрал да облече наместо што рекол или што направил.

Еди Рама и неговите патики (фото)

Иако Европејците му прогледуваа низ прсти и му дозволуваа да се фотографира во тренирки и патики, Американците му покажаа црвен картон, па на семејната фотка со Пенс, Еди стоеше зад објективот.

Пенс не е Могерини: Рама избркан од групната фотографија

Оттогаш е повнимателен во изборот на обувки и панталони, па се кадроса до Трамп.

Рама обу чевли за Трамп (Фото)

Сосема примерно беше облечен и денеска во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top