понеделник, 20 август 2018 | Вести денес: 1 ново

Сузана Манчиќ си вети сама на себе: Нема веќе да се соблекувам

Популарната водителка, пејачка, а и актерка, Сузана Манчиќ, откако ја раситни седмата деценија од животот, одлучи веќе да не се соблекува за медиумите.

„Сега, кога наполнив 60 години, си ветив дека веќе нема да се сликам во бикини. На 60 години тоа едноставно веќе не е во ред. Имате млади девојки, па нека ви се соблекуваат тие“, изјави убавата Сузи, додавајќи дека веќе никогаш нема да зборува и за тоа кога ќе се омажи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top