петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 6 ново

Цеца копнее по Аркан: Колку што беше голема таа љубов, толку голема тага остана по неа (фото)

Жељко денес има посебно место во моето срце. Тоа е рана што никогаш нема да зарасне и секој помен на него ме враќа во мигот кога бевме среќни заедно. Сега знам дека тогаш не сум била ни свесна колку сум всушност среќна. Во мојот случај, солзите не можат да ги излекуваат длабоките рани што останаа во моето срце. Колку што беше голема таа љубов, толку голема тага остана по неа“, изјави Цеца Ражнатовиќ за својот покоен сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој доколку не беше убиен, денес ќе го прославеше својот 66. роденден. Токму тој повод, пејачката испрати и емотивна порака на својот инстаграм-профил:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top