петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 9 ново

Беквалац бесно им вресна на новинарите

Сестрата на Наташа Беквалац, Кристина, цело време ја поддржува и теши пејачката, која ноќта меѓу петокот и саботата беше претепана во својот стан од страна на сопругот Лука Лазукиќ.

По два часа поминати во станот на Дедиње, дизајнерката излезе надвор и со автомобилот се упати во непознат правец.

Со забрзан чекор се обиде да ги избегне насобраните припадници на медиумите, криејќи се зад очилата за сонце, меѓутоа јасно се забележуваше нејзиниот загрижен израз на лицето.

На прашањето на новинарите како е нејзината сестра Наташа, дизајнерката кратко одговори:

Мислам дека прашањето е дегутантно“, бесно вресна Кристина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top