петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Дојчиновски стана прв човек на Макфест

Владимир Дојчиновски е новиот уметнички директор на Фестивалот на забавна мелодија Макфест.

По објавениот и завршениот конкурс за избор на уметнички директор, градоначалникот на Штип Благој Бочварски, одлучи одговорноста за севкупната продукција на Фестивалот Макфест, да му припадне на истакнатото авторско и продуцентско име во Македонија Владимир Дојчиновски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top