петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Иницијатива на Вучиќ – 54 фонтани ќе се градат во Белград

На иницијатива на српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград ќе бидат изградени нови 54 фонтани.

Од градот Белград потврдуваат дека ќес е градат фонтаните, кои немало да бидат огромни,но ќе ги има на места каде требало да се изградат и до сега. Така, фонтани ќе се градат на кружните текови, како оној на Нов Белград, во близина на Богословијата и на Топчидер.

Фонтаните ќе бидат изградени во текот на наредните неколку години, а и дека некои од нив ќе бидат поставени во приградските населби .

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top