среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 3 ново

Руските власти наредија блокирање на Телеграм

Руското државно тело за регулација на медиумите го започна процесот за блокирање на пристапот до Телграм по судската одлука против популарната апликација за пораки од минатата недела.

Според соопштението, организацијата ги информирала интернет провајдерите дека тие мораат да го ограничат пристапот до Телеграм. Таквиот чекор ја зголеми загриженоста дека руските власти со таквиот чекор ја ограничуваат слободата на изразување во земјата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top