понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 70 ново

Се огласи Јавното обвинителство: Еве кога ќе дадат исказ Наташа и Лука

Како што пренесува „Свет“, повикувајќи се на своите извори од Првото јавно обвинителство на Србија, поп-ѕвездата Наташа Беквалац и нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ ќе бидат сослушани идната среда, на 24 април.

Во таа пригода ќе биде сослушана и дадилката, која Наташа ја ангажира за чување на 1-месечната Катја, по повод настаните во станот на Беквалац во ноќта меѓу петокот и саботата.

Како што пренесува „Свет“, Наташа планира да се појави на ова сослушување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top