четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 72 ново

Штитеник од „25 Мај“ тргнал за Скопје, но му се губи трагата

Социјален работник од установата Дом „25-ти Мај“ пријавил вчера во полицијата дека штитеник го напуштил домот и не се врати.

16-годишниот штитеник на домот на 15.04.2018 година околу 17,15 се качил од Прилеп во автобус во Битола кон Скопје, но не се вратил во установата. Од полицијата велат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top