четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 72 ново

Јохан Тарчуловски е предложен за нов член на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

ИК на ВМРО-ДПМНЕ му предложи на Централниот комитет и двајца нови членови на ЦК, Јохан Тарчуловски и Зоран Коцевски, информираат од партијата.

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ му предложил на Централниот комитет нови членови на ЦК да станат Јохан Тарчуловски и Зоран Коцевски, како и 9 нови претседатели на општински комитети – Дејан Митески за Аеродром, Гане Петров за Центар, Тони Јаревски за Карпош, Бобан Стефковски за Гази Баба, Александар Донев за Струмица, Петар Ристески за Прилеп, Марин Ристески за Сарај и Кенан Абди за Студеничани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top