четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 75 ново

Повредени три лица, две во критична состојба – тешка сообраќајка во Аеродром

Во тешка сообраќајна несреќа која пред еден час се случила во скопската населба Аеродром повредени се три лица. Сообраќајката се случила во близина на Мајчин Дом.

Во сообраќајката учествувале две моторни возила, првото од марката „Шевролет Спарк“ и второто марка „Ауди“, двете со скопски регистарски таблички, дознава Скопје Инфо од СВР Скопје.

Еден од повреден е со полесно телесни повреди, а две лица со потешки повредени се пренесени во скопскиот клинички центар и истите се наоѓаат во критична состојба.

Од МВР најавуваат повеќе детали за сообраќајната несреќа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top