недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 70 ново

Поставена сигнализација и асфалтирање на улиците во Чаир

Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу и директорот на Јавното Претпријатие “Улици и патишта” Сенад Смајловиќ беа во посета на екипите кои ја реализираат завршната фаза на асфалтирање и поставување на сигнализација на улицата “Христијан Тодоровски Карпош”.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top